Як заощадити на опаленні?
Як заощадити на опаленні?
Опалювальний сезон – це досить велика стаття видатків для багатьох людей. За прочитанням статті ви дізнаєтеся про кілька способів економії коштів на обігріві вашого будинку.
Представляємо вашій увазі кілька простих лайфхаків від інтернет-магазину Тепломонтаж, які часто нехтують домовласниками і змушені платити великі суми по рахунках за газ чи електрику.
Зверніть увагу, що економне опалення не передбачає використання виключно твердопаливних агрегатів. Врегулювати витрати можна за допомогою традиційного палива у вигляді газу або електрики в залежності від ситуації.
Ефективні методи економії
Якщо ви думаєте про можливі способи економії на опаленні під час будівництва будинку, тоді ситуація дещо спрощується. На етапі будівництва житла можна передбачити все необхідне для ефективного обігріву. В іншому випадку знадобиться певна реорганізація опалювальної системи. У наступному списку наведено перелік основних рекомендацій:
- Используйте современный котел. Особенно это касается газовых агрегатов. Ведь советское или устаревшее оборудование обладает КПД на уровне 60-75%. Современные котлы на газу, электроэнергии или твердом топливе способны работать с КПД от 85%. Соответственно установив новое устройство в систему, вы мгновенно начинаете экономить.
- Коллекторная разводка труб позволяет в ручном или автоматическом режиме регулировать температуру в каждой комнате вашего дома с использованием терморегуляторов.
- Автоматизация отопительной системы способствует самостоятельной работе котла в зависимости от настроек и внешних условий. Такие устройства управляют обогревом в зависимости от температуры воздуха, а не теплоносителя. Когда происходит перегрев помещения, в котел подается меньше газа и наоборот. Существуют как простые, так и сложные системы автоматики, способные анализировать от одного до нескольких внешних показателей, вплоть до температуры за окном и пр.
- Теплые полы – это не роскошь, а достаточно эффективное средство для отопления дома. Система способствует равномерному распределению тепла по помещению. В отличие от традиционного отопления, где температура теплоносителя составляет 95 градусов, в теплый пол поступает вода, нагретая до 65 градусов. Соответственно на обогрев дома таким способом потребуется меньше энергетических ресурсов.
Применение одного или нескольких способов из этого списка позволит вам сэкономить от 10-15% до 30-40% на отоплении в зимний период. В следующем подразделе статьи вы подробнее узнаете о возможностях автоматики и дополнительных рекомендациях.
Преимущества автоматических систем управления
Котлы, работающие на электроэнергии, газе или твердом топливе в зависимости от модели способны работать под управлением автоматической системы.
Использование подобных устройств способно выстроить эффективную систему обогрева:
- Когда вас дома нет, отопительная система будет поддерживать температуру на уровне 17 градусов.
- К вашему приходу автоматика прогреет дом до комфортных 20-24 градусов.
- В ночное время понижение температуры до 20 градусов также сэкономит расход топлива. Помимо сокращения расходов, сон в таком температурном режиме более полезен для здоровья, чем в перегретом помещении до 25 градусов.
Более сложные системы могут ориентироваться на температурные показатели за окном, полностью исключая вероятность избыточного расхода энергетических ресурсов и перегрева дома. Самый простой пример, когда в дневное время температура на улице повышается, можно снизить нагрузку на котел, тем самым поддерживая оптимальные 20-24 градуса в доме.
Обратите внимание, что изменение температуры в доме хотя-бы на 1 градус способно сэкономить ваш расход на оплату счетов до 5%. Поэтому потратившись единожды на автоматизированную систему, вы сможете окупить ее как минимум за один отопительный сезон.
Эффективность современных котлов
Все котлы подразделяются на три основные категории в зависимости от использования топлива:
- Газовые.
- Электрические.
- Твердотопливные.
Газове обладнання є найпопулярнішим на сьогоднішній день, навіть незважаючи на високу вартість одного кубометра палива. Якщо комплексно підійти до організації опалювальної системи з відповідним утепленням будинку – ви зможете забезпечити розумну витрату газу для ефективного обігріву будь-якого приміщення.
Електричні казани відмінно підходять для невеликих будинків. Особливо популярними є такі рішення, коли будинок призначений для тимчасового проживання (дача і т.д.).
Твердопаливні котли – це повна альтернатива двом переліченим вище видам. З аналогічним ККД такий агрегат повністю енергонезалежний і здатний обігріти практично будь-яке приміщення, починаючи від житлового будинку і закінчуючи виробничим цехом. Робота на кількох видах палива (дрова, вугілля, пелети тощо) додає ще один плюс на користь такого рішення. У таких казанах також можливе застосування автоматики для комфортної експлуатації агрегату.
У деяких випадках використання твердопаливного опалювального обладнання дозволяє досягти 40% економії порівняно з газовими або електричними аналогами. Якщо ви не бажаєте проводити повну заміну котла, твердопаливний пристрій можна встановити як додаткове джерело обігріву. Відповідно час від часу ви зможете використовувати як газ, так і альтернативне паливо у вигляді дров, вугілля та інших матеріалів.
Зверніть увагу, що заощадити на опаленні можна не тільки завдяки використанню автоматичного обладнання та сучасних котлів. Важливо також подбати про якісне утеплення будинку. При комплексному підході до реорганізації системи обігріву можна досягти високих показників ефективності за розумних витрат як на газ, так і на тверде паливо.