Котли тривалого горіння українського виробництва
Навіть якщо дизайн інтер'єру зроблений найкращими фахівцями і є дуже практичним, затишку в приміщенні не буде доти, доки температура повітря знаходиться на рівні нижче за комфортне. Котли тривалого горіння українського виробництва можуть стати серцем ефективної системи прогріву приміщення та зробити будинок теплим навіть у найсильніші морози. Опалення буває центральним та незалежним. Перше працює за стандартним режимом і деякою мірою звільняє свого користувача від необхідності вирішення проблем з пошуком палива та джерел енергії для підтримки робочого процесу. Зворотною стороною такого варіанта є відсутність можливості контролю подачі тепла, форс мажорні ситуації під час опалювального періоду та затримки, також пізніше включення обігріву на початку сезону. Звичайно ж, окремі будинки не можуть бути підключені до спільної інженерної мережі.
Це, однак, не є проблемою, адже використовувати ефективні пристрої для спалювання палива вигідно. Ціна обігріву будинку дешевша при використанні власної системи, при цьому зручність на вищому рівні, адже повний контроль температури всередині знаходиться у власника об'єкта. Використання котла тривалого горіння є раціональним для Києва, Дніпра та будь-якого регіону України. Таке обладнання досить продуктивне і має високий ККД. Що потрібно знати перед тим, як купити український котел тривалого горіння? Ці пристрої надійні і довговічні, дозволяють опалювати як маленькі, так і великі за площею об'єкти. Перед придбанням котла тривалого горіння українського виробництва, має сенс переконатися, що просто організуватиме доставку палива для системи. В іншому випадку стане неможливим комфортне використання обладнання цього типу. Котли тривалого горіння українського виробництва можуть працювати на різних варіантах палива, включаючи брикети, вугілля, дрова, що полегшує експлуатацію пристрою за прямим призначенням. У Києві та Дніпрі проблеми з постачанням палива бути не повинно, але в маленьких містах ймовірність виникнення труднощів може бути, тому знати заздалегідь чим топитиметься котел потрібно.
Як вибрати котел тривалого горіння українського виробництва?
Першим та найважливішим критерієм має бути потужність. Чим більша потужність, тим більша площа будинку може обігріватися. Потрібно звернути увагу на якісні характеристики, серед яких:
- матеріал для виготовлення корпусу та внутрішніх частин виробу, його товщина;
- розмір топки та ширина люка для завантаження палива;
- спосіб завантаження паливника.
Велика товщина корпусу, дозволяє збільшити термін експлуатації обладнання та виключає деформацію котла. Краще щоб колосникові грати були виготовлені з чавуну. Елементи теплозйомки в теплообміннику повинні розташовуватися таким чином, щоб їх легко чистити. Ця процедура проводиться рідко, але залишається важливою. Сучасні пристрої найчастіше виготовляють із сталі.
Оптимальна товщина 4-6 мм. Іноді виробники використовують матеріал різної товщини залежно від частини конструкції. Це виправдане рішення, адже завдяки такому підходу ціна пристрою знижується, а якість залишається високою. Розмір топки та люка через який здійснюється завантаження дров важливі. Якщо вони будуть надто маленькі, то доведеться витрачати зусилля, час та гроші на підготовку палива. Це незручно і підвищує ціну опалення.